birgün

28° AÇIK

Komşu kentlerin sorunlarını tespit etmek için 'Akdeniz Kent Paneli' düzenlenecek

ŞPO Adana Şube Başkanı Onur Kafalı, komşu kentlerin ortak sorunlarını tespit etmek ve çözüm yolu üretmek için 'Akdeniz Kent Paneli' düzenleyeceklerini açıkladı

GÜNEY 18.02.2020 12:19
Komşu kentlerin sorunlarını tespit etmek için 'Akdeniz Kent Paneli' düzenlenecek
Abone Ol google-news

YAKUP DURMUŞ / ADANA

TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Adana Şube Başkanı Onur Kafalı, bilimselliğe dayalı olarak kente, yaşam alanlarına ve mesleğe sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Odanın sorumluluk alanı içinde bulunan Adana-Mersin-Hatay ve Osmaniye’nin demografik, ekonomik, sosyo-kültürel olarak birbirinin etki alanı içerisinde bulunduğunu ifade eden Kafalı, “Komşu kentlerin ortak sorunları var. Bu sorunları tespit etmek ve çözüm yolu üretmek için 'Akdeniz Kent Paneli' gerçekleştireceğiz”dedi.

GENİŞ KATILIMLI PANELDE BİLİMSEL VE MESLEKİ ÇALIŞMA

ŞPO Adana Şube Başkanı Kafalı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu paneli merkezi ve yerel yönetim paydaşları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek odaları ve bağlı kuruluşların katılımı ile geniş tabanlı yapacağız. Panelde; bilimsel veriler ve farklı meslek gruplarının elde etmiş olduğu tecrübelerden faydalanacağız. Panel kapsamında; kent ve bölge planlaması, bölgesel eşitsizliğin giderilmesi, yerel kalkınma, ulaşım planlaması, deprem-planlama-kentleşme ilişkisi çerçevesinde, kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarının planlanması ve yönetimi konularında sorun tespiti ve çözüm önerileri üzerinde çalışmalar yapılacak.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun