birgün

20° AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.05.2019 22:04

Konsensus Araştırma: AKP’li seçmen dahil yüzde 59 seçimlerin yenilenmesini istemiyor

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, YSK’nin kararı öncesi yapılan İstanbul anketlerine göre yüzde 59’luk bir kesimin İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini istemediğini, bu kesim içinde AKP’li seçmenin de olduğunu söyledi. Sarı, YSK’nin kararı öncesinde yaptıkları ankette “İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini ister misiniz istemez misiniz” sorusuna yüzde 59’larda bir oranın “istemem” cevabını verdiğini belirtti. Sarı bu yüzde 59’un […]

Konsensus Araştırma: AKP’li seçmen dahil yüzde 59 seçimlerin yenilenmesini istemiyor

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, YSK’nin kararı öncesi yapılan İstanbul anketlerine göre yüzde 59’luk bir kesimin İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini istemediğini, bu kesim içinde AKP’li seçmenin de olduğunu söyledi.

Sarı, YSK’nin kararı öncesinde yaptıkları ankette “İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini ister misiniz istemez misiniz” sorusuna yüzde 59’larda bir oranın “istemem” cevabını verdiğini belirtti. Sarı bu yüzde 59’un içerisindeki yüzde 16’lık kesimin AKP’ye oy verdiklerini söylediğini kaydetti.

Sarı İstanbul’da seçmenlerin kararında ekonomik durumun ağır bastığını belirtti. 24 Haziran’da sandığa gidip 31 Mart’ta oy kullanmayanların sonuçlar üzerinde etkili olacağını söyleyen Sarı, 23 Haziran’da yapılacak seçime katılımın azalmasını beklediğini söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız