birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.05.2021 17:44

Kontrollü normalleşmenin ilk gününde İstiklal Caddesi'nde yoğunluk

Tüm Türkiye’de uygulanan 17 günlük tam kapanmanın sona ermesiyle Taksim’de dikkat çeken yoğunluk oluştu.

Kontrollü normalleşmenin ilk gününde İstiklal Caddesi'nde yoğunluk

Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla beraber 17 günlük kapanma süreci yaşanmıştı.

Bugün itibariyle tam kapanma adı verilen süreçten kontrollü normalleşmeye geçilmesiyle sokağa çıkma kısıtlaması da hafta içi belli saatlerde yeniden kaldırıldı.

17 gündür sadece turistlerin ziyaret edebildiği Taksim’de ise dikkat çeken yoğunluk oluştu. Havanın da ısınmasıyla birlikte yabancı turistlerin yanında yurttaşlar da Taksim ve İstiklal Caddesi’ne akın etti.

Öte yandan, tam kapanma sonrası Taksim’de bulunan esnaf da yeniden iş başı yaptı. İstiklal Caddesi’ne giriş çıkışlarda uygulanan kontrollerin devam ettiği de kameralara yansıdı.

kontrollu-normallesmenin-ilk-gunun-istiklal-caddesi-nde-yogunluk-876872-1.kontrollu-normallesmenin-ilk-gunun-istiklal-caddesi-nde-yogunluk-876873-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol