birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Konya'da 2 günde 1200 kişi aynı şikayetle hastanelere başvurdu

Konya’nın 2 ilçesinde bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle hastaneye başvuranların sayısı bin 200’ü geçti. Bölgedeki su hatlarından numuneler alınarak incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

GÜNCEL 16.05.2022 15:09
Konya'da 2 günde 1200 kişi aynı şikayetle hastanelere başvurdu
Abone Ol google-news

Konya’nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde cumartesi gece yarısından itibaren ilçe devlet hastanelerinde bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle bin 200’den fazla kişi hastanelere başvurdu.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ereğli ve Halkapınar Devlet Hastanesi’nde yaşanan yoğunluk bu sabaha doğru azaldı.

Hastanelere başvuranlar taburcu edilirken, sağlık durumlarının da iyi olduğu ifade edildi. İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ile Ereğli Belediyesi ekipleri, bölgedeki su hatlarından numuneler alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderdi. İleriki günlerde, bulantı, kusma ve ishal şikayetlerinin nedeninin netlik kazanacağı belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol