birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 09.12.2020 13:09

Konya’da 9 yavru köpek yakılarak katledildi!

Konya'nın Karatay ilçesinde, köpeklerin barınması için hayvan yapılan kulübe yakıldı. Kulübenin içerisinde bulunan 10 yavru köpekten 9'u yaşamını yitirdi.

Konya’da 9 yavru köpek yakılarak katledildi!

Konya'nın Karatay ilçesinde, köpeklerin barınması için hayvan hakları savunucuları tarafından yapılan kulübenin yakılması sonucu, içerisinde bulunan 10 yavru köpekten 9'u yaşamını yitirdi.

AA’da yer alan habere göre, Tatlıcak Mahallesi'ndeki boş bir arazide sokak köpeklerini beslemeye giden Fadim Göbel, burada yeni doğum yapmış bir köpek için oluşturdukları kulübenin yakıldığını gördü. Göbel, yanan kulübeyi kontrol ettiğinde içerisinde barınan 10 yavru köpekten 9'unun yanarak can verdiğini tespit etti.

Göbel, yanmaktan kurtulan son yavru köpek ile annesini koruma altına aldı.

konya-da-9-yavru-kopek-yakilarak-katledildi-814666-1.

'KASTEN YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Olayın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Göbel, bölgede yaklaşık 10 yıldır sokak hayvanlarını gönüllü olarak beslediğini söyledi.

Hayvanları beslemeye geldiğinde kulübenin yakıldığını fark ettiğini aktaran Göbel, şunları kaydetti:

"Yanan kulübe, anne köpek doğum yapacağı için kendisine ayarlanmıştı. Ben bunun kasten yapıldığını düşünüyorum. Çünkü içerisinde 10 yavrusu olan bir köpek kulübesinin yakılmasının insanlığa sığmayacağı kanaatindeyim. İçeride 9 yavru köpek yanarak can verdi. Geriye sadece bir yavru kaldı. Anne köpeğin sırtında da yanık izleri mevcut. Kurtulan yavrunun da üzeri küllenmiş vaziyetteydi. Üzerini temizleyip bakım yaptık."

Göbel, yanmaktan sağ kurtulan yavru köpek ve annesi için yeni bir kulübe inşa edeceklerini belirtti.

konya-da-9-yavru-kopek-yakilarak-katledildi-814670-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol