birgün

26° AÇIK

GÜNCEL 30.05.2020 23:51

Konya'da bir çocuk poşet içerisinde toprağa gömülü halde bulundu

Konya'nın Yunak ilçesinde dağlık alanda toprağa gömülü vaziyette poşete sarılı halde çocuğa ait olduğu tahmin edilen cansız beden bulundu

Konya'da bir çocuk poşet içerisinde toprağa gömülü halde bulundu

Edinilen bilgiye göre, Yunak ilçesi Bayak Kulu Dağı eteklerine gezinti amacıyla çıkan yurttaşlar toprakta bir cisim fark etti. Yurttaşlar gördüklerinin insana ait cansız beden olduğunu tahmin ederek yetkililere haber verdi.

İHA’da yer alan habere göre olay yerine giden güvenlik güçleri ve olay yeri inceleme ekipleri ise güvenlik tedbiri alarak inceleme yaptı. Yapılan incelemede poşete sarılı vaziyette bir çocuk bulundu.

İlk bulgulara göre cansız bedenin 2 ya da 3 yaşlarında bir erkek çocuğa ait olduğu değerlendirilirken, cenaze otopsi yapılmak üzere Hacı İzzet Baysal Yunak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız