birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 31.07.2021 20:59

Konya'daki katliamı protesto edenlere Kasımpaşa'da faşist saldırı

Konya'daki katliama karşı Şişhane'de yapılan eylemi takip eden gazetecilere faşistler saldırdı. Eylemin ardından Kasımpaşa'nın ara sokaklarına giren kitleye saldıran faşistler gazetecileri darp etti, telefonlarını gasp etmek istedi

Konya'daki katliamı protesto edenlere Kasımpaşa'da faşist saldırı

Konya’daki aynı aileden 7 kişinin katledildiği ırkçı saldırıya karşı karşı Şişhane’de yapılan eyleme katılan yurttaşlara ve eylemi takip eden gazetecilere faşistler saldırdı.

Eylemin ardından Kasımpaşa’nın ara sokaklarına giren kitleye saldıran faşistler gazetecileri darp etti, telefonlarını gasp etmek istedi.

Ara sokaklarda bekleyen faşistler demir sopalarla kalabalığa saldırdı. Saldırıyı görüntüleyen gazetecileri hedef alan faşistler Sendika Org’dan Derya Saadet ve Ceylan Bulut’u, Özgür Gelecek’ten Taylan Öztaş’ı, MA’dan Enes Sezgin ve Rojin Altay’ı ve Fersude’den Hayri Tunç’u darp etti.

Kaynak: Sendika.org

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol