birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 27.01.2021 13:44

Köpeği öldüresiye dövüp çöpe attı, bin 100 lira 'ceza' ödedi

Avcılar'da bir kişi tarafından sopayla öldüresiye dövülen köpeğin, başından aldığı darbelerle ağır travma içinde olduğu bildirildi. Köpeği döverek çöpe atan kişi serbest bırakıldı.

Köpeği öldüresiye dövüp çöpe attı, bin 100 lira 'ceza' ödedi

İstanbul Avcılar'da, bir kişinin, köpeği sopayla vurarak yaraladığı, daha sonra da çöpe attığı ihbarı üzerine verilen adreste Rottweiler cinsi dişi köpek gözünden ve başından yaralı halde bulundu.

Sahipsiz hayvana eziyet ettiği belirlenen Aziz A. yakalanarak Firuzköy Şehit Ilgaz Aykutlu Polis Merkezi’ne götürüldü. Aziz A.'nın burada, köpeğin 10 tavuğunu öldürmesine çok sinirlendiğini, kızgınlıkla dövdüğünü söylediği öğrenildi.

Savcılıkta ifadesi alınan şüpheli serbest bırakılırken, hakkında 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14/A maddesindeki “Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek” hükmü uyarınca bin 100 TL para cezası uygulandı.

DURUMU AĞIR

Avcılar’daki İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne götürülen ve gözünden ameliyat olan köpek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekibine teslim edildi. Köpeği teslim alan görevli, “Şimdi gider gitmez görevlimiz tekrar müdahale edecek. Gözünde ve kafasında açık yaralar var. Onlar tekrardan tedavi edilecek. Durumu şu an gayet ağır. Kafa travması geçiriyor. Ağzında içten kaynaklı kanamalar var. Kafasında açık yaralar var. Şiddetli darp uygulanmış. Şuuru, bilinci kapalı. Yerinden çıkan bir gözü tekrar burada dikildi. Geri kalan tedavisi İBB’ye ait Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’nde yapılacak” dedi.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol