birgün

23° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 16.09.2019 12:25

Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi başvuruları uzatıldı

Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi başvuruları uzatıldı


Köprüde Buluşmalar Kısa Film Atölyesi başvuruları yoğun talep nedeniyle 19 Eylül Perşembe'ye kadar uzatıldı. Bu yıl 4. kez düzenlenecek atölye 15 -24 Ekim tarihleri arasında Asteros Film desteği ile gerçekleşecek.

Başvurular arasından seçilecek 5 kısa film projesinin yazar, yönetmen ve yapımcıları projelerini sinema sektöründen deneyimli yönetmen, yazar ve yapımcılar ile grup çalışması formatında çalışarak geliştirecekler. Ayrıca görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, cast direktörü, yönetmen asistanı ve yapım amiri ile yapılacak derslerde yapım sürecine hazırlanacaklar.

KÖPRÜDE BULUŞMALAR KISA FİLM ATÖLYESİ’NDEN BİR YENİLİK

Atölyeye seçilen projeler arasından çekimine ilk başlayan projeye Short By Short tarafından 5000 TL prodüksiyon desteği sağlanacak.

ATÖLYE ÜCRETLERİ VE BURS OLANAKLARI

Yönetmen ve yapımcıdan oluşan ekipler için katılım ücreti 1000 TL’dir. Başvuru sırasında eklenecek yazı ile belirlenecek 3 projeye biri Köprüde Buluşmalar ve ikisi Short by Short tarafından olmak üzere burs sağlanacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız