birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 22.05.2020 13:24

Koray Candemir’den yeni şarkı: İhtimaller

Solist Koray Candemir, yeni şarkısı İhtimaller ile, dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor

Koray Candemir’den yeni şarkı: İhtimaller

‘Şairin Elinde’, ‘Renklerin İçinde’, ‘Nefesini Tut’, ‘Yıldızların Altında’ gibi şarkıların sesi Koray Candemir, uzun süren sessizliğini “İhtimaller” ile bozuyor.

Candemir, müziğinde modern rock ve alternatif pop öğelerini barındıran, melankolik bir aşk hikayesi anlatan yeni şarkısını 29 Mayıs Cuma günü dinleyicileriyle paylaşmaya hazırlanıyor. Türk rock gruplarından Kargo’nun (1994-2008) solistliğini yapan ve MaSKott’un kurucularından olan Candemir, ‘İhtimaller’ şarkısı ile müzikteki çeyrek asırlık deneyimini, yepyeni bir enerjiyle birleştiriyor.

‘İhtimaller’in Doğan Tanyer imzası taşıyan ve pandemi öncesinde çekilen video klibinde, geniş bir cast ve grup performansı dikkat çekiyor.

Aranjesinde Serkan Çeliköz'ün gerçekleştirdiği şarkının Mix’ini Tarkan Gözübüyük üstlendi. Şarkının Mastering’ini ise Grammy Ödüllü Evren Göknar gerçekleştirdi.

Şarkının kayıtlarında ve videosunda davulları Kurban’dan tanıdığımız Burak Gürpınar çalarken, bas gitarda Cemre Kabaş, gitarlarda Cem Şahin ve Can Baydar’ı görüyoruz. Şarkının kayıtları Cazmaster ve Pür stüdyolarında yapıldı.

25 yıllık kariyerinde ikisi solo olmak üzere toplam dokuz stüdyo albümüne imza atan Koray Candemir; The state51 Conspiracy ve GRGDN ortak yapımı olan yeni albümünü 2020 sonbaharında dinleyiciyle buluşturmayı hedefliyor.

koray-candemir-den-yeni-sarki-ihtimaller-734910-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız