birgün

27° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 06.11.2018 10:10

Korku yarın sahnede

Korku yarın sahnede

Stefan Zweig’in romanından uyarlanan Korku, yarın Kadiköy Theatron sahnede tiyatroseverlerle buluşuyor. Altsahne ekibinin hazırladığı oyun, korku duygusunun kişinin psikolojisini nasıl etkileyebileceği ve neler yaptırabileceğini anlatıyor. Tuğçe Mine Aktulay Çakır’ın yönettiği, Asena Yıldırım, İsmail Nadir Bilgili, Kerim Urun, Zeynep Aytekin’ın oynadaığı oyun ayrıca 28 Kasım ve 26 Aralık tarihlerinde Kadiköy Theatron sahnede seyirci ile buluşacak.

Oyunun konusu
Irene, saygın bir avukat olan kocası ve çocuklarıyla yaşayan, güzel ve genç bir kadındır. Kendisini boşlukta hissettiği dönemde, bir piyanistle ilişki yaşamaya başlar. Ne var ki bir gün, yaşadığı ilişki, piyanistin kız arkadaşı Elsa tarafından öğrenilir. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen Elsa, Irene’i tehdit ederek ondan para koparmaya başlar.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız