birgün

14° AÇIK

KADIN 14.10.2020 09:53

Korkusuz, erkek şiddeti ile alerjiyi bir tuttu: '3 kadının dramı' manşeti

Korkusuz, erkek şiddeti ile alerjiyi bir tuttu: '3 kadının dramı' manşeti

Korkusuz gazetesi bugün çıkan manşetinde kadınların erkekler tarafından şiddete maruz bırakılıp, öldürülmesini bir kadının eşek sütüne alerjik reaksiyon göstermesiyle bir tutarak "3 kadının dramı" manşeti başlığına yer verdi.

Gamze Eskicioğlu'nun evinde bıçaklanmış şekilde cansız bulunmasının ardından 4 erkeğin gözlatına alınmasına ilişkin haberi "Erkek kurbanı" başlığı ile veren Korkusuz gazetesi, Aydın'da boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından işkenceye maruz bırakılan kadının darp edilmiş halde fotoğrafını "Koca kurbanı" başlığı ile yayınladı.

Kadınlar her gün erkek şiddeti sonucu yaşamını yitirirken, Korkusuz gazetesi, Antalya'da sağlığa iyi geldiği iddiasıyla eşek sütü içip gelişen alerjik reaksiyon sonrası ölümden dönen kadını ise "Eşek kurbanı" başlığı ile erkek şiddetine maruz bırakılan kadınlarla bir tutarak "Üç kadının dramı: Biri öldü, biri hastanelik oldu, biri ölümden döndü" açıklamasıyla manşetine taşıdı.

korkusuz-erkek-siddeti-ile-alerjiyi-bir-tuttu-3-kadinin-drami-manseti-792469-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız