birgün

22° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN KİTAP 28.06.2021 15:55

Korkut Boratav’ın ‘Çöküş ve Sol Çıkış’ kitabı SOL Kültür Yayınları’ndan çıkıyor

Korkut Boratav’ın ‘Çöküş ve Sol Çıkış’ kitabı SOL Kültür Yayınları’ndan çıkıyor

SOL Kültür Yayınları yayın hayatına başlıyor. Yayınevinin ilk kitabı ise Prof. Dr. Korkut Boratav’ın ‘Çöküş ve Sol Çıkış’ olacak. Kitap, önümüzdeki günlerde okurlarıyla buluşacak.

SOL Kültür Yayınları’ndan kitaba ilişkin yapılan tanıtım şöyle:

“Kapitalizm artık bir sistem olmaktan çıkmıştır; hayatiyeti kalmamıştır. Ya devrimci bir dönüşümle yeni bir düzene geçecek; sosyalizme, giderek komünizme yönelecek. Ya da çürüyerek, çözülerek, dağılarak son bulacaktır.”

Kapitalist sisteme güçlü eleştirilerin baş gösterdiği bu günlerde iktisadın siyasetten ayrı tutulamayacağından da hareketle bu önemli kitabı okurlarımıza sunuyoruz. “Hocaların hocası” olarak anılan çok değerli yazarımız Prof.Dr. Korkut Boratav, kapitalizmin son 20 yılına ışık tutarken bu karanlıktan çıkış imkânlarını da tartışıyor.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol