birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.04.2020 22:10

Koronadan yaşamını yitiren doktor Yavuz Kalaycı'nın son mesajını bir meslektaşı paylaştı

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde görevli doktor Yavuz Kalaycı'nın son mesajını bir meslektaşı paylaştı

Koronadan yaşamını yitiren doktor Yavuz Kalaycı'nın son mesajını bir meslektaşı paylaştı

Koronavirüs nedeniyle annesi, babası ve kardeşini kaybeden ve ardından kendisi de aynı hastalığa yakalanan doktor Yavuz Kalaycı’nın son mesajını bir meslektaşı paylaştı. Mesajı paylaşan Doç. Dr. Erdinç Nayır, Kalaycı'nın ölmeden önce "Kızlarım küçük, sahip çıkarsınız değil mi?” dediğini yazdı.

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde Nişanca Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan Dr. Yavuz Kalaycı, koronavirüsten hastalandı. Durumu ağırlaşan 56 yaşındaki Kalaycı uyutulurken, önce babası, sonra annesin Covid-19 nedeniyle öldü. Kalaycı’nın kendisi de yaşam mücadelesini kaybetti.

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdinç Nayır, sosyal medya hesabından ölüm haberini duyururken, Kalaycı’nın kardeşinin de korona nedeniyle öldüğünü belirtti. Nayır, “Bugün bir doktor arkadaşımız coronavirüsten dolayı hayatını kaybetti. Aynı sebeple annesini, babasını ve kardeşini kaybeden Dr.Yavuz Kalaycı’nın son mesajı: ‘Kızlarım küçük, sahip çıkarsınız değil mi?” dedi ve evde sıkıldığını söyleyenlere “Siz hala evde sıkılıyor musunuz?” diye tepki gösterdi.

Gazete Duvar'ın haberine göre; bu paylaşım üzerine, sanatçı Haluk Levent, AHBAP Platformu’nu harekete geçirdi.

Levent, “Yavuz Kalaycının eşi ve çocuklarıyla birlikteyim. Hepinizin adına başsağlığında bulundum. Eşi ‘Yavuz’un sınıf arkadaşları hep yanımızda sağ olsunlar’ dedi. Bizler de bu iki kızımızın öğrenim hayatları boyunca bursunu sağlayacağız. Ve artık bizim de kızlarımız onlar. Merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol