birgün

15° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 25.08.2020 01:35

Koronavirüs: Almanya, Fransa’nın iki bölgesini riskli ilan etti

Robert Koch Enstitüsü (RKI), riskli bölgeler listesini güncelledi. Fransa'da Covid-19 vakalarının arttığı Provence-Alpes-Cote d'Azur ve başkent Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgeleri bu listeye dahil edildi.

Koronavirüs: Almanya, Fransa’nın iki bölgesini riskli ilan etti

Almanya, Fransa’nın iki bölgesini yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında riskli bölgeler listesine dahil etti.

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten ve hükümeti bilgilendiren Robert Koch Enstitüsü (RKI), riskli bölgeler listesini güncelledi.

Fransa'da Covid-19 vakalarının arttığı Provence-Alpes-Cote d'Azur ve başkent Paris’in de içinde bulunduğu Ile-de-France bölgeleri bu listeye dahil edildi.

Listede ABD, Rusya, Mısır, İsrail ve Türkiye dahil 130 ülke riskli bölge kategorisinde bulunuyor.

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’daki bazı bölgeler ve İspanya riskli bölgeler arasında yer alıyor.

Riskli bölgelerden Almanya'ya gidenler, negatif Covid-19 testi sunamadıkları takdirde 14 günlük karantinaya girmeleri gerekiyor.

FRANSA'DA SALGIN YÜKSELİŞE GEÇTİ

Fransa'da 24 Ağustos'ta 4 bin 897 yeni vaka tespit edildi. Tespit edilen günlük vaka sayısı, mayıs ayından bu yana en yüksek vaka sayısı olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan bakanlık, toplam vaka sayısı 242 bin 899’a, toplam can kaybının 30 bin 513’e ulaştığını açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol