birgün

10° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 25.02.2020 15:05

Koronavirüs Avusturya ve Hırvatistan'a da sıçradı

Koronavirüs Avusturya ve Hırvatistan'a da sıçradı

Hırvatistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi, koronavirüs görülen ülke sayısı 39'a yükseldi.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Hırvatistan'da ilk kez koronavirüs vakasının görüldüğünü doğruladı. Öte yandan APA haber ajansının haberine göre Avusturya'nın batısında bulunan Tyrol eyaletinde iki kişide koronavirüs teşhisi kondu.

Koronavirüs görülen ülke sayısı 39'a yükseldi.

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülen koronavirüs tüm dünyada hızla yayılıyor. Virüs, dünya genelinde 79 binden fazla kişiye bulaştı. Salgında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 620'ye yükseldi. Taburcu olan hastaların sayısı ise 2 bin 400'ü geçti.

Verilere göre 79.434 vakanın 77 binden fazlası Çin'de görülüyor. Ölümlerin 2.593'ü Çinli vatandaşlardan oluşuyor.

Çin'den sonra en fazla vakanın görüldüğü ülke ise 833 ile Güney Kore. Güney Kore'yi 157 ile İtalya, 147 ile Japonya, 89 ile Singapur, 74 ile Hong Kong, 35 ile Tayland ve ABD, 28 ile Tayvan, 22 ile Avustralya ve Malezya, 16 ile Almanya ve Vietnam, 13 ile BAE ve İngiltere, 12 ile Fransa, 9 ile Kanada, 3 ile Hindistan ve Filipinler, 2 ile Rusya ve İspanya, 1 vaka ile de Lübnan, Nepal, Kamboçya, İsrail, Belçika, Finlandiya, İsveç, Mısır, Irak ve Sri Lanka, İran gibi ülkeler izliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız