birgün

19° AZ BULUTLU

GÜNCEL 31.03.2021 08:58

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Yazılı açıklama yapılması bekleniyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplanıyor. Toplantı bugün saat 17.00'de video konferans yöntemiyle yapılacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Yazılı açıklama yapılması bekleniyor

Covid-19 salgınında günlük vaka sayısı yeni normalleşme dönemiyle birlikte hızla artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın dün açıkladığı tabloya göre Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana yeni vaka sayısı ilk kez 37 bini aşmış oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 155 kişi koronavirüsten yaşamını yitirdi, 37 bin 303 yeni vaka tespit edildi.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığı da bugün saat 17.00'de hızla artan vaka sayılarını değerlendirmek üzere toplanacak.

Kritik toplantıda artan vaka sayıları, aşılamadaki son durum, dünyadan mutasyon bildirimleri, virüse karşı yeni gelişmeler ele alınacak.

Video konferans yöntemiyle yapılacak toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol