birgün

16° AÇIK

GÜNCEL 31.03.2020 13:33

Koronavirüs günlerinde sağlık emekçileri gözaltına alındı!

Koronavirüsle mücadele eden sağlık emekçilerine tanınan haklardan hastanelerdeki hasta bakıcı ve temizlik işçilerinin de yararlanmasını isteyen Dev Sağlık İş üyeleri gözaltına alındı

Koronavirüs günlerinde sağlık emekçileri gözaltına alındı!

Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası üye ve yöneticileri, hastanelerde sağlık hizmeti ürettiği halde farklı işkollarında gösterilen ve bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemelerden faydalanamayan emekçilere yönelik ayrımcılığın kaldırılması talebini dile getirmek için Ankara’da bulunan İbni Sina Hastanesi’nde bir basın açıklaması yapmak istedi.

Sendika.Org’da yer alan habere göre, ancak polis açıklamaya izin vermeyerek sağlık emekçilerini gözaltına aldı.

Gözaltı aracından bir video mesaj gönderen Devrimci Sağlık İş Yönetimi Kurulu üyesi Mihriban Yıldırım şöyle konuştu:

“Şu an gördüğünüz gibi gözaltı aracındayız. Taleplerimiz çok netti. Öncelikle sağlık emekçilerinin taleplerine yanıt üretilmesini istedik. Temizlik işçisi, hasta bakıcısı arkadaşlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerden yararlanamıyorlar. Bu arkadaşlarımız ayrımcılığa uğruyor. Ayrımcılıkla virüsü yenemezsiniz, hepimiz sağlık emekçisiyiz, sağlık çalışanlarının taleplerine kulak verin.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız