birgün

7° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 04.11.2020 20:08

Koronavirüs: İngiltere'de Mayıs ayından bu yana en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi

İngiltere'de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 492 kişi hayatını kaybetmesiyle birlikte Mayıs ayından bu yana en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi.

Koronavirüs: İngiltere'de Mayıs ayından bu yana en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi

Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 25 bin 117 yeni vaka tespit edildiği, toplam vaka sayısının 1 milyon 99 bin 59'a ulaştığını bildirildi.

Ülkede Covid-19 nedeniyle son 24 saat içinde 492 kişi hayatını kaybederken, ölü sayısı 47 bin 742'ye yükseldi.

Son 24 saatte 492 kişinin yaşamını yitirmesiyle mayıs ayından bu yana en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi.

KİTLESEL COVİD-19 TEST PROGRAMI

Artan korona virüsvakaları nedeniyle Perşembe gününden itibaren dört haftalık bir ulusal sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan İngiltere'de Cuma gününden itibaren kitlesel Covid-19 pilot testi programı başlatılacak.

Pilot uygulama öncelikle korona virüsvakalarının en fazla görüldüğü şehirlerden biri olan Liverpool'da başlayarak testlerin başarısına göre milyonlarca kişiyi kapsayacak şekilde ülke geneline genişletilecek.

İngiltere hükümeti Liverpool'da uygulanacak olan pilot testin laboratuvar işlemine gerek kalmadan daha hızlı sonuçlar vereceğini belirterek herkese iki haftada bir koronavirüs testi yapılacağını duyurdu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson pilot uygulamayla ilgili, "Bu testler, belirti göstermeyen ve farkında olmadan hastalık bulaştıran binlerce kişiyi tespit etmemizi sağlayacak" ifadesini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol