birgün

22° AÇIK

DÜNYA 30.06.2020 15:03

Koronavirüs: İran ölüm sayılarında en yüksek seviyeye geri döndü

İran’da, koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleşen ölümler ikinci kez en yüksek seviyelere çıktı, Nisan ayı başlarındaki seviyeye geri dönüldü. Ülkede bugün 147 yeni ölüm kaydedildi.

Koronavirüs: İran ölüm sayılarında en yüksek seviyeye geri döndü

İran'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 147 artarak 10 bin 817'ye çıktı.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, Kovid-19 salgınında son 24 saatte ülke genelinde 147 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2 bin 457 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı.

Lari, böylece Kovid-19 kaynaklı toplam can kaybının 10 bin 817'ye, vaka sayısının da 227 bin 662'ye çıktığını aktardı.

Hastalardan 3 bin 49'unun durumunun ağır olduğunu ifade eden Lari, tedavileri tamamlanan 188 bin 758 kişinin ise taburcu edildiğini belirtti.

Sözcü Lari, ülkede şu ana kadar yapılan toplam test sayısının da 1 milyon 666 bin 587 olduğu bilgisini paylaştı.

Lari, Kirmanşah, Kürdistan, Huzistan, Hürmüzgan, Buşehr, Rezevi Horasanı, Batı ve Doğu Azerbaycan eyaletleri "kırmızı bölge", İlam, Sistan-Beluçistan Loristan ve Gülistan ise riskli bölgeler olarak belirlendiğini söyledi.

İran’da Covid-19 kaynaklı ölüm sayıları mayıs ayının ortalarında günlük olarak 30 bandına kadar gerilemişti. Ülkede daha önce kaydedilen en yüksek ölüm rakamı 4 Nisan’da 158 olarak kaydedilmiş, dün ise 162 ölümle bu notanın üzerine çıkılmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız