birgün

20° AÇIK

DÜNYA 02.06.2020 22:27

Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktor hayatını kaybetti

Çin'de koronavirüse yakalanan ve daha sonra ten rengi değişen doktor hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktor hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle ten renginin değiştiği iddia edilen Çinli doktorun hastalıktan hayatını kaybettiği bildirildi.

Çin'de Covid-19 salgının ortaya çıktığı Vuhan kentinde Koronavirüs'e yakalanmasının ardından ten rengi değişen doktor Hu Weifeng hayatını kaybetti.

18 Ocak'ta koronavirüse yakalandığı ve iki ay süren yoğun tedavinin ardından iyileştiği belirtilen Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng'in ​daha sonra ten renklerinin değiştiği gözlemlenmişti. Çinli uzmanlar iki doktordaki ten rengi değişimini virüsün karaciğere hasar vermesine bağlamıştı.

Virüse yakalanan ve daha sonra tedavi edilen Dr. Hu Weifeng, yaşadığı değişimi Çin medyasına, "Bilincim yerine geldiğinde ve sağlık durumumu öğrendiğimde korktum. Sık sık kabuslar görüyordum" ifadelerini kullanmıştı.

Çin'de 17 Nisan'dan bu yana Covid-19 kaynaklı ölüm bildirilmiyordu. Bu son ölüm, yarından itibaren resmi istatistiklere dahil edilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız