birgün

18° AZ BULUTLU

YAŞAM 07.04.2020 13:27

Koronavirüs nedeniyle ziyaretçi almayan hayvanat bahçesinde pandalar çiftleşti

Koronavirüs nedeniyle 2 aydır ziyaretçi almayan Hong Kong'taki hayvanat bahçesinde 10 yıldır olmayan oldu: Pandalar çiftleşti

Koronavirüs nedeniyle ziyaretçi almayan hayvanat bahçesinde pandalar çiftleşti

Koronavirüs salgınından dolayı ziyarete kapatılan Hong Kong'taki Ocean Park hayvanat bahçesinde pandalar, yetkililerinin yaklaşık 10 yıl süren çabalarının ardından ilk kez çiftleşti.

Hayvanat bahçesi yetkilileri bu gelişmenin kendilerini çok sevindirdiğini ifade etti. Hayvanat bahçesi işlemleri direktörü Michael Boos, "Başarılı çiftleşme süreci bize için çok heyecan verici. Doğal çiftleşme ile hamile kalma ihtimalleri yapay döllenmeden daha yüksek" dedi.

Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamalara göre mart ayının sonlarına doğru dişi panda Ying Ying, suda daha çok zaman geçirmeye başladı. Erkek panda Le Le ise etrafa izler bırakmaya ve Ying Ying'in kokusunu takip etmeye başladı.

Bu hareketlerin pandaların çiftleşme aylarında görüldüğü belirtildi. Pandalar, yıllardır süren çabaların sonucunda pazartesi günü çiftleşti.

Ocean Park'a Koronavirüs salgını nedeniyle 2 ayı aşkın süredir ziyaretçi alınmıyordu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız