birgün

15° KAPALI

GÜNCEL 24.03.2020 09:42

'Koronavirüs olası vaka' tanımına yeni madde eklendi

Koronavirüs şüphesine yeni eklenen maddeye göre ani başlangıçlı ateş ile birlikte öksürük veya nefes darlığı olan ve burun akıntısı olmayan hastalar da koronavirüs şüpheli vakası sayılacak

'Koronavirüs olası vaka' tanımına yeni madde eklendi

Koronavirüs olası vaka tanımına Sağlık Bakanlığı tarafından, "Ani başlangıçlı ateş ile birlikte öksürük veya nefes darlığı olan ve burun akıntısı OLMAYAN hastalar da koronavirüs şüpheli vakası sayılacak." maddesi eklendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu dün Sağlık Bakanlığı binasında 6.5 saat süren bir toplantı yapmıştı

Toplantının ardından 19.45'te yapılan açıklamada Bakan Koca, yeni tavsiyeleri duyurarak "Herkes kendi OHAL'ini ilan etsin" derken, yaşlılara da, 'Bir defalığına bizim öğüdümüzü kabul görün' demişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gece yaptığı açıklamada ise 7 yeni ölüm olduğunu, toplamda ölü sayısının 37'ye yükseldiğini söyledi. Bakan Koca, gençlerin de dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Koca toplam vaka sayısının 1236'ya çıktığını da açıkladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız