birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.07.2020 15:53

Koronavirüs olduğunu bile bile markette satış yapmaya devam etti

Bingöl'de market işleten 55 yaşındaki esnaf, koronavirüs taşıdığını bile bile satış yapmaya devam etti. Çevredekilerin şikayeti üzerine hastaneye götürüldü. Filyasyon ekipleri, temas ettiği kişileri belirlemek için çalışma başlattı

Koronavirüs olduğunu bile bile markette satış yapmaya devam etti

Bingöl'de 55 yaşındaki bir esnafın koronavirüs testi pozitif çıktı. Semptom göstermediği ve hastalığı ayakta geçirdiği için evinde izole edildi. Ancak o, kurallara uymadı, dükkanını açtı.

TRT Haber'in haberine göre çevredekilerin şikayeti üzerine, polis ve sağlık ekipleri markete gitti. Marketini açan esnaf, önlem alınarak hastaneye götürüldü.

Marketten son günlerde alışveriş yapanlara virüs bulaşma ihtimaline karşı harekete geçildi. Filyasyon ekipleri, marketi açan esnafın temas kurduğu kişileri tespit etmek için çalışma başlattı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız