birgün

5° AÇIK

SAĞLIK 14.01.2021 09:59

Koronavirüs: Sinovac aşıları, sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı

Çin’den getirilen Sinovac aşıları, dün verilen ‘acil kullanım onayı’ ardından bugün sağlık personeline yapılmaya başlandı.

Koronavirüs: Sinovac aşıları, sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı

Çin'den Türkiye'ye getirilen Sinovac firmasının ürettiği CoronaVac aşısı, dün alınan ‘acil kullanım onayı’ kararı ardından bugün sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Aşıların, hastanelere dağıtımına bugün itibariyle devam ediliyor. Aşıların ulaştığı hastanelerde ise aşılama başladı.

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yapılmaya başladı. İlk aşıyı olan doktor, ağrı ve sızı hissetmediğini belirtti. "Her şey yolunda işliyor." diyen doktor aşının tüm millete hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de sağlıkçılara aşılama yapılıyor.

koronavirus-sinovac-asilari-saglik-calisanlarina-yapilmaya-baslandi-828949-1.

Sakarya'da da sağlık çalışanlarına yönelik koronavirüs aşıları uygulanmaya başlandı. Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından kentte ilk CoronaVac aşısı, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastane başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis'e uygulandı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesine gönderilen aşılar da sabah saatlerinde sağlık personellerine uygulanmaya başlandı.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık personeline aşılar yapılmaya başlandı.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir ise, kentte yarından itibaren sağlıkçıların çalıştığı hastanelerde veya aile hekimliklerinde MHRS randevu sistemiyle koronavirüs aşısını olabileceğini bildirdi.

Kaynak: AA, İHA, DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol