birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.07.2021 20:56

Koronavirüs | Türkiye'de günlük vaka sayısı 22 bini aştı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle can kaybı ve vaka sayısı artıyor. Günlük vaka sayısı 22 bini aşarken, can kaybı da 76 olarak açıklandı.

Koronavirüs | Türkiye'de günlük vaka sayısı 22 bini aştı

Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye'de son 24 saatte 76 yurttaş daha yaşamını yitirdi, 22 bin 291 yeni vaka tespit edildi.

koronavirus-turkiye-de-gunluk-vaka-sayisi-22-bini-asti-903791-1.

Tabloyu sosyal medya hesabından yayımlayan Koca, "Vakalar salgının kontrol altına alınmasını zorlaştıracak düzeyde. Bu riski ortak irade ve hepimizin lehine olacak kararla durdurmalıyız. Tedbirlere uymalı ve aşı olmayanlar aşısını yaptırmalıdır. İlk dozu hemen, ikinci ve üçüncü dozu zamanı gelir gelmez! " dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol