birgün

29° AZ BULUTLU

Koronavirüs verileri açıklandı: Can kaybı 16

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs verilerine göre, Türkiye’de son 24 saatte 16 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı ise 2 bin 654 olarak kaydedildi.

GÜNCEL 23.04.2022 19:47
Koronavirüs verileri açıklandı: Can kaybı 16
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük Covid-19 tablosunu açıkladı. 23 Nisan’a ait verilere göre, 137 bin 853 test yapıldı.

Güncel verilere göre, 2 bin 654 yeni vaka tespit edilirken 16 kişi hayatını kaybetti; 17 bin 524 kişi de iyileşti.

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği yer Osmaniye oldu. Bu kenti Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak izledi.

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği il ise Urfa oldu. Urfa’nın ardından Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ geldi.

Bakanlığın 22 Nisan verilerine göre, dün 149 bin 252 test yapılmıştı. Dün, 2 bin 898 vaka tespit edilirken, 15 kişi hayatını kaybetmiş ve 19 bin 693 kişi sağlığına kavuşmuştu.

koronavirus-verileri-aciklandi-can-kaybi-16-1007333-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol