birgün

7° KAPALI

GÜNEY 26.03.2020 09:48

Koronavirüse karşı mücadelede, zabıtadan müzikli moral motivasyon

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri koronavirüs salgınına yönelik mücadelenin yaşandığı bu günlerde yurttaşlara moral vermek için sokaklarda müzik yapıp, şarkı söylüyor

Koronavirüse karşı mücadelede, zabıtadan müzikli moral motivasyon

BİRGÜN/ADANA

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, sokağa çıkmaları yasaklanan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılıyor,fahiş fiyatla satış yapılmasını önlemeye yönelik esnafı denetliyor ve halkı koronavirüse karşı bilinçlendirmek için basılan 1 milyon broşürün dağıtımını gerçekleştiriyor.

Zabıta görevlileri, iş tanımlarını koronavirüs salgınına karşı savaşmak için güncellerken, doğaçlama farklı misyonları da üstleniyor. Bir grup zabıtanın, sosyal izolasyon gereği yapılan “evde kal” çağrısına uyarak, salgının yayılmasını engellemek için evlerinde kalan yurttaşlara yönelik moral desteği verme adına başlattığı müzikli uygulama büyük beğeni topladı.

koronaviruse-karsi-mucadelede-zabitadan-muzikli-moral-motivasyon-706211-1.

Mahalle aralarında müzik yapan ve şarkılar söyleyen Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Adanalıların koronavirüsle savaşında moral yükseltiyor, stresi azaltıyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Yüzünüz biraz gülsün, moraliniz yüksek olsun diye sokaklarda şarkılar söylemeye başladık. Türkiye’nin birinci kenti Adana, dayanışma, saygı ve sevginin de öncüsü” diyerek, hemşerilerinden koronavirüsle ilgili çağrılara uymalarını istedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız