birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.03.2020 08:20

Koronavirüsten öldü ama ‘izole’ edilmemiş

Koronavirüsten öldü  ama ‘izole’ edilmemiş

İSMAİL ARI

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkede can kayıpları artıyor. TCDD'de uzun yıllardır makinist olarak görev yapan 64 yaşındaki Recep Duran’ın 23 Mart'ta Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi. Duran’ın oğlu Aytekin Duran, “Babam 16 Mart’ta hastaneye yatırıldı ve e-Nabız uygulamasına göre de 20 Mart'ta koronavirüs teşhisi konulmuş. Bize 21 Mart’ta bilgi verildi. Babam, teşhis konulana kadar izole edilmedi, karantinaya alınmadı. Doktorlarla temas kurdu. Uzun süre acilde kalabalık bir ortamda yattı. Annemin koronavirüs testi pozitif çıktı ve abim de karantinada” diye konuştu.

“Babam 64 yaşında ve astım hastası da olduğu için risk grubundaydı ve o nedenle de işe gitmiyordu” diyen Aytekin Duran, “Ailem, babamı 16 Mart’ta ateşi çıktığı için Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne götürdü. Doktorlar, akciğerlerinde bir sorun olduğundan şüphelendiklerini söylediler ama bu süreçte izole edilmedi veya teşhis konulmadığı için tedavi başlamadı” ifadelerini kullandı.

Duran, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Ağabeyimin testi negatif çıktı ama karantinada. Cenazeye en fazla 6 kişinin katılabileceği söylendi. Babamı 24 Mart’ta defnettik. Annem ve ağabeyim babamın cenazesine katılamadığı için çok üzgünler, çok zor ve kötü bir durumdayız.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız