birgün

20° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 29.05.2020 12:04

Kot yıkama atölyesinde patlama: İki kişi hayatını kaybetti

İstanbul Başakşehir'de kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre iki hayatını kaybetti, enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalar sürüyor

Kot yıkama atölyesinde patlama: İki kişi hayatını kaybetti

İstanbul Başakşehir'de kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde patlama meydana geldi. İlk tespitlere göre iki kişi hayatını kaybederken, enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışamalar devam ediyor.

DHA'nın haberine göre, Başakşehir, Kayaşehir'de bulunan kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde saat 10.45 sıralarında patlama oldu.

kot-yikama-atolyesinde-patlama-iki-kisi-hayatini-kaybetti-737260-1.

Şiddetli patlama nedeniyle atölye enkaza döndü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışma başlattı.

kot-yikama-atolyesinde-patlama-iki-kisi-hayatini-kaybetti-737261-1.

Olayda ilk belirlemelere göre iki kişi yaşamını yitierdi. Enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalar devam ediyor.

İstanbul Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinden (GAMER) alınan ilk bilgilere göre, Başakşehir ilçemiz Kayabaşı Mahallesi'nde bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir sebeple patlama meydana gelmiştir. Olay yerinde yapılan ilk tespitlere göre 2 çalışan hayatını kaybetmiştir. Olaya müdahale eden itfaiye ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarına devam etmektedir."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız