birgün

24° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 28.11.2019 08:31

Kötü Seks Ödülü: Britanya'nın en istenmeyen edebi onuru

Kötü Seks Ödülü: Britanya'nın en istenmeyen edebi onuru

Britanya'da 1993'den bu yana Literary Review dergisi tarafından verilen ve "Britanya'nın en istenmeyen edebiyat ödülü" olarak nitelendirilen "Kötü Seks Ödülü" için bu yılın kısa listesi açıklandı.

1993'te Literary Review'ün editörü Auberon Waugh ve eleştirmen Rhoda Koenig tarafından yaratılan ödül her sene "Cinselliğin inanılmaz derecede kötü şekilde tasvir edildiği, ancak onun dışında başarılı olan" bir romana veriliyor.

T24'ün haberine göre, bu sene "istenmeyen" ödül için yarışacaklar arasında Mary Costello'nun 'The River Capture', Didier Decoin'ıın 'The Office of Gardens and Ponds', Elizabeth Gilbert'ın 'City of Girls', John Havey'nin 'Pax' ve Dominic Smith'in 'The Electric Hotel' kitapları bulunuyor.

Ödül geçen sene James Frey'in 'Katerina' isimli eserine gitmişti. Frey'in kitabı içindeki, "Bir. Beyaz. Tanrı. Boşalmak. Boşalmak. Boşalmak. Gözlerimi kapadım ve nefesimi verdim. Boşalmak." ve benzeri cümleler sebebiyle ödüle layık görülmüştü. Yazar ödül töreninde ödülü alırken, "Bu prestijli ödülü almaktan onur duyuyorum" demişti.

Ödülü kazanan isim 2 Aralık'ta açıklanacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız