birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 02.07.2020 04:00

Kötülük Genelgesi!

Güneş sisteminde bulunmayan bir gezegende “kötülük” bir hayat tarzı olarak gelişmiş, orada yaşayan canlıların mutsuzlukları için her türlü kötülük tedavüle sokulmuştu.

Gezegenin bütün canlıları, Kötülük Terminatörlüğü hâkimiyeti altında her an “başımıza hangi kötülük gelecek” heyecanı içinde bekler olmuşlardı. Bu duruma o kadar alışmışlardı ki, hiçbir kötülüğün meydana gelmediği gün veya günlerde “Acaba Terminatörümüze bir şey mi oldu?” kaygısı içinde kıvranmaya başlamışlardı.

Gezegen canlılarındaki bu huzursuzluğunu dikkate alan Kötülük Terminatörlüğü bütün hayatı aynı istikrarlı çizgide tutabilmek için bir genelge hazırlayıp Terminatör’ün onayına sundu. Genelge “Tek Oy” ile kabul edildi.

Gezegene “huzur” geldi!

Genelge kısa, basit, ilkel ve kötü idi:

1- Herkes elinden gelen kötülüğü ardına koymayacaktır.

2- Yerel kötülükler, merkezi kötülüklerle bakılarak paralel şekilde yani birlik ve beraberlik içinde yürütülecektir.

3- Yapılan her kötülük için muhataplarından hesap sorma formülleri geliştirilecektir.

4- Kötülüğün geliştirilmesi amacıyla “kötünün en kötüsü” temalı yarışmalar düzenlenip; Haftanın Kötüsü, Ayın Kötüsü, Yılın Kötüsü seçilip yüksek meblağlı ödüller verilecektir.

5- Ne kadar kötülük o kadar para ilkesi gereği ara kademelerdeki kötülerin motivasyonu sağlanacaktır.

6- Kötülük Olimpiyatları düzenlemek için gezegenler arası faaliyetler yürütülecektir. Diğer gezegendeki başka kötülük merkezleriyle temaslar artırılacaktır.

7- Kötülükler “demokratik teamüller” içinde uygulanacaktır. Kötülük yapılacak kişi/kurum seçildiğinde, kötülük yapılmadan önce kendisine mutlaka aşağıdaki seçenekler sunulacaktır:

A) Ön Kötülük B) Normal Kötülük C) Çok Kötülük D) Pek Kötülük E) En Kötülük

8- Bir sivil toplum kuruluşu olarak “Herkes İçin Kötülük Federasyonu” kurulup faaliyete geçene kadar her kurumda Kötülükler Daire Başkanlığı ihdas edilecektir.

9- Geçmişten günümüze kadar değişik zaman ve mekanlarda farklı düzeylerde kötülük yapmış olanlar tespit edilip onlara Kötülük Hizmet Ödülleri takdimi amacıyla törenler düzenlenecektir.

10- Etkili ve yetkili makamlarda ve mevkilerde bulunup da “Ben hiç kötülük yapamam” diyenler, önce uyarılacak, sonra kötülük merkezlerinde zorunlu eğitimden geçirilecek, eğer başarılı olunamazsa görevden uzaklaştırılacaktırlar.

11- Gayet tabii olarak bu kadarla da kalınmayacaktır. Önce kendisi sonra yakınları ihanet etmiş hainler olarak damgalanacaklar. Başlarına gelmedik felaket kalmayacaktır.

12- Neye ihanet etmek suretiyle hain oldukları daha sonraki yıllarda kendilerine bildirilecektir.

13- Gezegende kimse başına buyruk kötülük yapamayacaktır. Kötülüğün de bir kalitesi olduğunun unutulmaması lazımdır. Kötülük ne kadar aşağılık olursa kalite o kadar artar.

14- İş bu genelge yayımlandığı tarih itibarıyla geçerli olacaktır.

15- Hayır adı unutulmamıştır, her işte olduğu gibi başı ile sonu ters gelmiştir:

16- Kötülük Genelgesi!

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız