birgün

12° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 20.05.2020 08:21

Koza Halı’da üretim durdu

Koza Halı’da üretim durdu

Bir işçinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasına ve 15 işçinin karantinada olmasına karşın üretime devam eden Koza Halı, tepkiler üzerine üretime 14 gün ara verdi.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikada geçen hafta DİSK Tekstil üyesi 3 işçi pazar günü çalışmak istemedikleri için işten çıkarılmış, ardından da fabrikada çalışan bir işçinin Covid-19 testi pozitif çıkmıştı. İşçiyle temasta bulunduğu düşünülen 15 işçi karantinaya alınmıştı.

Bunun yeterli olmadığını belirten işçiler ve DİSK Teksil Sendikası ise üretime ara verilmesini ve tüm çalışanlara test yapılmasını istedi. Tepkilerin artması ve kamuoyuna yansıması üzerine Koza Halı yönetimi 14 gün süreyle üretimi durduracaklarını ve kısa çalışma ödeneğine başvuracaklarını açıkladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız