birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 01.08.2021 16:03

Kozan'daki orman yangını kontrol altına alındı

Adana’nın Kozan ilçesinde 28 Temmuz'da akşam saatlerinde başlayan ve yedi köyü tehdit eden orman yangıyla Aladağ, İmamoğlu ve Karaisalı ilçelerindeki yangınlar tamamen kontrol altına alındı.

Kozan'daki orman yangını kontrol altına alındı

Adana'da Kozan'ın mahalle statüsüne dönüştürülen Kızlarsekisi, Salmanlı, Akarca köylerinde başlayan daha sonra rüzgarında etkisiyle Himmetli, Kuytucak, Savruk ve Akdam köylerine de sıçrayan orman yangınlarının kontrol altına alındığı; soğutma çalışmalarının ise yer yer devam ettiği belirtildi.

Aladağ ve Karaisalı ilçe sınırları içerisinde kalan Tümenli mevkiindeki yangının da kontrol altına alınarak zarar gören alanlardaki soğutma işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü, kent genelindeki orman yangınlarıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, toplam yangın sayısının 20 olduğu ve tamamının kontrol altına alındığı bilgisini paylaştı.

Kozan ve Aladağ'daki yangınlarda yaklaşık 30 evin zarar gördüğü, bazı araçların yandığı, küçük ve büyükbaş hayvanların da telef olduğu kaydedildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol