birgün

21° AÇIK

KPSS skandalına 'operasyon' diyen AKP'li Külünk YÖK'ü işaret etti: Temizlik başlamalı

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, KPSS sorularının çalındığı yönündeki skandala ilişkin "Sızıntı ve saklanmış FETÖ unsurları, gizlendikleri yerlerde Sayın CB’mıza ve Cumhur İttifakı'na karşı kirli operasyonlarına devam etme peşindeler." diyerek YÖK'ü işaret etti. Külünk, "Bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır." ifadelerini kullandı.

SİYASET 03.08.2022 10:34
KPSS skandalına 'operasyon' diyen AKP'li Külünk YÖK'ü işaret etti: Temizlik başlamalı
Abone Ol google-news

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soruların çalındığı yönündeki haberleri 'Cumhur İttifakı'na operasyon' olarak nitelendirdi.

Külünk, söz konusu skandala yönelik yaptığı paylaşımda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar'ın sessiz kalışına işaret ederek "Sızıntı ve saklanmış FETÖ unsurları, gizlendikleri yerlerde Sayın CB’mıza ve Cumhur İttifakı'na karşı kirli operasyonlarına devam etme peşindeler. Açık ve net! Fakat YÖK Başkanı suskun. Öyleyse bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır." ifadelerini kullandı.

Külünk, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Güne Merhaba. KPSS soruları üzerindeki şüpheler, Sayın CB’mızın DDK’yı talimatlandırması ve ÖSYM Başkanının görevden alınması... Demek ki YÖK, çok ciddi anlamda gözden geçirilmek zorunda! YÖK ve üzerlerinde kuvvetli şüphe olan üniversite yönetimleri, hem anlayış ve hem de bürokratik planında FETÖ’den arındırılmalıdır. Sızıntı ve saklanmış FETÖ unsurları, gizlendikleri yerlerde Sayın CB’mıza ve Cumhur İttifakı'na karşı kirli operasyonlarına devam etme peşindeler. Açık ve net! Fakat YÖK Başkanı suskun. Öyleyse bu köklü temizliğin YÖK’ten başlaması şarttır."

NE OLMUŞTU?

ÖSYM’nin, Yediiklim Yayınevi’nin deneme kitabında yer alan soruları şıklarını bile değiştirmeden KPSS’de sorduğu yönünde haberler gündeme gelmişti. ÖSYM haberlerin asılsız olduğunu öne sürerken ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararıyla görevden alınmıştı.

Sınava giren yüz binlerce aday, “KPSS’de ikinci FETÖ skandalı” başlığı ile sosyal medyadan tepkisini dile getirerek sınavın iptal edilmesini talep etmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol