birgün

19° AÇIK

Kremlin'den Erdoğan'ın teklifiyle ilgili açıklama: Herhangi bir şey yok

Kremlin Sözcüsü Peskov, Erdoğan'ın "Temennimiz bir an önce Sayın Putin ile Zelenski'yi bir araya getirebilmek, yüz yüze görüşme yapmalarını temin etmek" sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, görüşmeyle ilgili herhangi bir hazırlığın olmadığını söyledi.

DÜNYA 20.01.2022 23:55
Kremlin'den Erdoğan'ın teklifiyle ilgili açıklama: Herhangi bir şey yok
Abone Ol google-news

Kremlin Sözcüsü Peskov, Putin ile Ukraynalı mevkidaşı Zelenskiy arasındaki görüşme için herhangi bir hazırlık çalışmasının yapılmadığını söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya lideri Vladimir Putin ile Ukraynalı mevkidaşı Vladimir Zelenskiy arasında görüşme düzenlenmesi teklifini yorumladı.

Sputnik'in haberine göre, Erdoğan'ın Putin ile bu teklifi görüşüp görüşmediği ve konuyla alakalı herhangi bir hazırlık çalışmasının yapılıp yapılmadığı sorusuna yanıt veren Peskov, "Bu görüşmeyle ilgili herhangi bir şey yok" dedi.

Sözcü, "Sadece Ukrayna’ya silah sevkiyatı ve Ukrayna’nın Minsk Anlaşmasını yerine getirmemesi var" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın daha önce de dile getirdiği davetle ilgili Kremlin'den manidar yanıt gelmişti. Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna lideri Zelenskiy’i görüşmeleri için Türkiye’ye davet etmesini yorumlayan Kremlin Sözcüsü Peskov, “Türk partnerlerimiz Ukraynalılara etki edip onları, önceden yapılmış anlaşmalar ile yükümlülüklerini yerine getirmeye teşvik edebilirlerse bunu sadece memnuniyetle karşılayabiliriz” demişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol