2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

Kremlin, Putin'in Nisan ayında Türkiye'yi ziyaret edip etmeyeceği konusunda kesinleşen bir karar olmadığını açıkladı. Erdoğan, Putin'in Akkuyu Nükleer Santralı'nın açılışına gelebileceğini söylemişti.

Abone Olgoogle-news
Kremlin: Putin'in Türkiye ziyareti konusunda henüz karar yok

HABER MERKEZİ

Kremlin, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Akkuyu Nükleer Güç Santralı'nın 27 Nisan'daki açılışına katılabileceği yönündeki açıklamalarına ilişkin henüz bu yönde alınan bir karar olmadığını bildirdi.

Rus haber jansı RIA Novosti'ye konuşan Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, "Putin'in nisan ayında Türkiye'yi ziyaret edip etmeyeceği konusunda henüz bir karar alınmadı" dedi.

Kremlin, Putin'in Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlandığına dair haberleri bu hafta başında da yalanlamıştı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Dün akşam (29 Mart) A Haber, ATV, A Para ve A News ortak canlı yayınında gazetecilerin soruyu yanıtlayan Erdoğan, Rusya devletine bağlı nükleer enerji şirketi Rosatom tarafından Mersin'de inşa edilen Akkuyu santraliyle ilgili açıklamada bulunmuş, 27 Nisan'daki açılışa Putin'in de katılabileceğini söylemişti.

Edoğan, "Akkuyu'yu şu anda başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. 27 Nisan'da belki sayın Putin de gelecek veya birlikte bir online sistemle bağlanacağız ve Akkuyu'nun inşallah ilk adımını atacağız" ifadelerini kullanmıştı.