birgün

23° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.06.2019 15:55

Krize karşı ortak mutfak

Ankara Batıkent’te Nar Kadın Dayanışması’ndan kadınlar, krize karşı ortak mutfak kurdu. Türkiye’de artan hayat pahalılığına karşı dikkat çekmek isteyen kadınlar, Batıkent’te bir araya gelerek ‘Ortak Mutfak’ kurdular. “Pahalılık mutfaklarımızı yakıyor, tenceremizde dert kaynıyor” diyen kadınlar, kolektif şekilde aldıkları malzemeler ile çilek reçeli yaptılar. “Tencereyi birlikte kaynatıyoruz, çilek reçellerimizi kavanoza dolduruyoruz” diyen kadınlar, İşsizlik,yoksulluk ve pahalılığa […]

Krize karşı ortak mutfak

Ankara Batıkent’te Nar Kadın Dayanışması’ndan kadınlar, krize karşı ortak mutfak kurdu.

Türkiye’de artan hayat pahalılığına karşı dikkat çekmek isteyen kadınlar, Batıkent’te bir araya gelerek ‘Ortak Mutfak’ kurdular.

“Pahalılık mutfaklarımızı yakıyor, tenceremizde dert kaynıyor” diyen kadınlar, kolektif şekilde aldıkları malzemeler ile çilek reçeli yaptılar.

“Tencereyi birlikte kaynatıyoruz, çilek reçellerimizi kavanoza dolduruyoruz” diyen kadınlar, İşsizlik,yoksulluk ve pahalılığa karşı halkın sorunlarının halkın dayanışması ile çözüleceğini ifade ettiler.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız