birgün

19° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 10.08.2020 10:20

KüçükÇiftlik Park'ın kapıları tiyatrolara açılıyor

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanan sahnede tiyatroseverler uzun bir aranın ardından oyunları izleyebilecek.

KüçükÇiftlik Park'ın kapıları tiyatrolara açılıyor

KüçükÇiftlik Park, seyircisinden ayrı düşen ve zor günler geçiren tiyatrolara kapılarını açıyor. “KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu”, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanan yeni sahnesinde farklı tiyatro gruplarının sevilen oyunlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Proje kapsamında, aralarında Semaver Kumpanya, Baba Sahne, Dostlar Tiyatrosu ve Duru Tiyatro’nun da yer aldığı pek çok tiyatro grubunun oyunları sahneye taşınacak.

13 Ağustos’ta, Haldun Dormen’in başrolünü üstlendiği “Kibarlık Budalası” oyunuyla başlayacak olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, İstanbulluları açık havada tiyatro etkinlinlerinde buluşturacak.

Tiyatro oyunları için biletler Biletix’ten satışa sunulacak. Kapı açılış saatinin 20.00 olduğu program kapsamında oyunlar, hava karardığında başlayacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız