birgün

16° AZ BULUTLU

MEDYA 17.04.2020 09:14

Küçükkaya’dan açıklama: Bizim yöneticilerimiz ihale kovalamıyor

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Fox TV Ana Haber'e RTÜK tarafından verilen 3 yayın durdurma cezası üzerine bir açıklama yaptı. "Fox'un yöneticilerinin ihale kovalamadığını" belirten Küçükkaya, sadece gazetecilik yaptıklarını söyledi

Küçükkaya’dan açıklama: Bizim yöneticilerimiz ihale kovalamıyor

Fox’ta sabah saatlerinde yayınlanan Çalar Saat programı sunan gazeteci İsmail Küçükkaya, Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Fox TV’de Fatih Portakal tarafından sunulan akşam haberlerine verdiği 3 yayın durdurma cezası üzerine bir açıklama yaptı.

Şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında “Bizler sadece gazetecilik” yapıyoruz diyen Küçükkaya, halkın haber alma hakkı doğrultusunda hareket ettiklerini ve kamu çıkarını gözettiklerini söyledi.

Küçükkaya, kanalın yöneticilerinin ‘ihale kovalamadığını’ belirterek, iktidarın, halkın neden Fox’u sevdiği üzerine düşünmesi gerektiğini kaydetti.

Son olarak “Fox’u cezalandırmanın Türkiye’yi cezalandırmak olduğunu” savunan Küçükkaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘İKTİDAR BİZE TEŞEKKÜR ETMELİ’

“FOX Türkiye'nin Kanalı Türkiye'nin itibarı nerededir? Hukukun üstünlüğündedir. Demokrasisinin kalitesinde. Basın özgürlüğünde. İnsan haklarındadır. Barış ve huzur ülkesi olmasındadır. Tüm bunlar ülkenin prestijidir. Ekonomik refahın da olmazsa olmazIarıdır. Evrensel değerlerin başında basın özgürlüğü gelir. Halkın haber alma hakkı

vardır. iktidarların uygulamalarını medya takip eder, denetler. Bunu halk yararına yapar. FOX Türkiye'nin kanalıdır. Özgür ve bağımsız bir medya kuruluşu olarak ülkemizin yüz akıdır. Bizler sadece gazetecilik yapıyoruz. Halkımızın haber alma hakkına saygı duyuyoruz. Gazetecilik kamu çıkarını gözetmektir. Bizim yöneticilerimiz iktidardan hiçbir talepte bulunmazlar, ihale kovalamazlar. Özgürlüğümüzü buna borçluyuz. İktidar buna saygı duymalı. Bizlere teşekkür etmeli. Biz Türkiye'ye hizmet ediyoruz. İktidar şunu düşünmeli: Halk FOX'u neden sevdi? Neden güveniyor? 7 yıldır hiç geçilmeksizin, en yakın rakibine hep fark atarak nasıl olur da reyting şampiyonu olur? Her sabah ve akşam en çok güvenilen, en çok izlenen haber programları neden FOX oldu? Bu 7 yıldaki tüm seçim gecelerinde de halk neden FOX'u tercih ediyor? Acaba neden? Burada bir mesaj var. Bir Türkiye mesajı. FOX'u cezalandırmak Türkiye'yi cezalandırmaktır. FOX'u susturmak Türkiye'yi susturmaktır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol