birgün

3° PARÇALI BULUTLU

Kulis | AKP'de kaybetme senaryosuna hazırlık başladı: "Güçlü bir bakan ayrı parti kurabilir"

AKP kadrolarında seçimin kaybedilmesi sonrası olası senaryoların tartışıldığı öne sürüldü. Bir bakanın 'anında ayrı parti kurabileceği', bürokratların çetele tuttuğu ve hatalı işlemleri, yolsuzlukları muhalefet partilerine götürdüğü ifade ediliyor.

SİYASET 16.04.2022 10:48
Kulis | AKP'de kaybetme senaryosuna hazırlık başladı: "Güçlü bir bakan ayrı parti kurabilir"
Abone Ol google-news

Ekonomik krizin gölgesinde yapılan seçim anketlerinde Cumhur İttifakı'nın oy oranlarındaki düşüş eğilimi devam ederken, AKP kadrolarında seçimin kaybedilmesi durumunda yaşanacak olası senaryoların konuşulduğu belirtiliyor.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in kulis haberine göre, halen danışmanlık kadrosunda olan bir isim şunları aktardı:

"Bürokraside de işler değişti. Bir bölümü siyasi iktidarın değişeceğini düşünerek yeniden pozisyon alıyor. Çetele tutuyorlar. Yapılan hatalı işlemleri, yolsuzlukları muhalefet partilerine götürüyorlar.

'PARTİ KAYBEDERSE ANINDA PARTİ KURACAK BAKAN VAR'

Habere göre, kulislerde kabinenin popüler, güçlü bir bakanı için yapılan yorum da şöyle: "Seçimde AKP kaybederse, kesin ayrı parti kurar. 81 ilde anında teşkilatlanır. Parti kurmazsa ayakta kalamaz."

AKP'li yerel yönetimlerin de seçim sonucuna göre tavır belirleme niyetinde olduğu belirtiliyor. Buna göre, AKP'nin kaybetmesi durumunda belediyelerin, partiden ayrılan yeni partilere yönelmesi büyük olasılık olarak görülüyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol