birgün

22° AÇIK

Kulis: AKP'li üst düzey isim gayrimenkullerini elden çıkarıyor

Gazeteci Barış Soydan, AKP içindeki bazı isimlerin ekonomik gidişattan rahatsızlık duyduklarını ve AKP'den üst düzey bir ismin Ankara'daki gayrimenkullerini satışa çıkardığını yazdı. Soydan, "Buna dair, hem de parti içinde yapılan ilginç bir yorum var: “Abi kaçıyorlar” Bu bir yakıştırma olabilir" ifadelerini kullandı.

SİYASET 20.07.2022 13:13
Kulis: AKP'li üst düzey isim gayrimenkullerini elden çıkarıyor
Abone Ol google-news

AKP'li birçok ismin ekonomiye yönelik eleştirileri devam ederken halktv.com.tr yazarı Barış Soydan, bir kulis bilgisini aktardı.

Soydan, "AKP içinde ekonomiyle ilgili rahatsızlık büyüyor" başlıklı yazısında AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, ve AKP'li Metin Külünk ekonomiye yönelik eleştirilerini hatırlatarak partinin ileri gelenlerinden bir ismin Ankara'daki gayrimenkullerini elden çıkardığını yazdı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın da ekonominin içinde bulunduğu duruma dair eleştirilerini AKP'li Cuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aktarmaya çalıştığını ifade eden Soydan, “Acil bir şeyler yapma ihtiyacı var” dediği iddia ediliyor. Kulislerde konuşulanlara göre Erdoğan, Yazıcı’ya işlerin rayına gireceği, az kaldığı cevabını vermiş.

Binali Yıldırım’ın ekonomiyle ilgili eleştirilerini Metin Külünk’ten farklı olarak yüksek sesli olmadan dile getirmeye devam ettiği, “Gençler ve şehirlerde oy kaybımız ortada, dengeli gitmemiz ve merkezi hedeflememiz lazım, yoksa İyi Parti tahminimizden daha fazla oy koparabilir” dediği de söyleniyor." dedi.

'AĞBAL İSTANBUL'A YERLEŞTİ' İDDİASI

Eski Maliye Bakanı ve eski Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın enerji sektöründe faaliyet gösteren Aksa şirketinin yönetim kurulu başkan yardımcısı olmasının AKP içinde umutsuzluğu artırdığını aktaran Soydan, "Ağbal’la ilgili ilginç bir gelişme daha var, Ankara’dan ayrılarak İstanbul’a yerleştiği de konuşuluyor." ifadelerini kullandı.

Soydan, AKP'nin ileri gelenlerinden bir ismin Ankara'daki gayrimenkullerini elden çıkardığına ilişkin bir bilgi de paylaştı. Soydan, "Partide zaman zaman etkili görevler alan siyasetçinin son dönemde Ankara’daki gayrimenkullerini elden çıkardığı söyleniyor. Buna dair, hem de parti içinde yapılan ilginç bir yorum var: “Abi kaçıyorlar” Bu bir yakıştırma olabilir. Ama parti tabanındaki psikolojiyi göstermesi açısından hayli ilginç bir yakıştırma…" dedşç

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol