birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Kulis: AKP, yüzde 15 için çalışma planlıyor

Kulis bilgilerine göre, anketlerde oy oranının gerileyerek yüzde 30'lara düştüğü gözlenen ve bu oranı 'çekirdek oy' olarak gören AKP, kaybettiği yüzde 10-15'lik bir kesimi yeniden ikna etmek için çalışacak.

SİYASET 19.06.2022 09:29
Kulis: AKP, yüzde 15 için çalışma planlıyor
Abone Ol google-news

2018 seçimlerinde yüzde 42.5 oy alan ve bu oranın anket sonuçlarına göre yüzde 30'lara gerilediği gözlemlenen AKP'de kaybedilen seçmeni ikna etmek için çalışılacak..

Gazete Duvar'ın aktarımına göre, AKP'liler yüzde 30 oy için, “Bu bizim çekirdek oyumuz” diyor. Çekirdek oyun üzerinde, kimi seçimde yüzde 46, kimi seçimde yüzde 42 olan oyu aradaki kitleyi ikna ederek aldıklarını anlatan bir parti yöneticisine göre bu seçimde de böyle olacak.

Bu durumda AKP çekirdek oydan sonrası hesaplandığında yaklaşık yüzde 10-15’lik bir kesimi yeniden ikna etmek için çalışacak. Muhalefetin, “Seçmen davranışının ana belirleyicisi ekonomi” yaklaşımının tek başına doğru olmadığı söylenen AKP'de, “Seçmen sadece ekonomi ile karar vermez. Seçmenimizin çok büyük kısmı oyunu fikri düzeyde kullanıyor. Biz yaptıklarımızı anlatacağız. İnsanların aklına ve fikir yapımıza, bizi bir araya getiren ideale vurgu yapacağız. İnanıyoruz ki bu seçimde de o yüzde 10-15 seçmen kesimi tekrar ikna etmeyi başaracağız. Oyunu iyi oynayan kazanacak” görüşü dile getiriliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol