birgün

20° AÇIK

Kulis: Altılı masa için özel 'cumhurbaşkanı adaylığı' anketi yapılacak

Altı muhalefet partisi, şirketlerden sadece altılı masa liderlerine sunulmak üzere anket istedi. Ankette altı partinin liderileri ile AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarıştığı ayrı ayrı anketler yapılacak. Liderler için yapılacak anketlerle altı partinin farklı zamanlarda yaptırdığı anketlerin karşılaştırılacağı ve buna göre bir yol haritası hazırlanacağı öne sürüldü.

SİYASET 15.06.2022 09:56
Kulis: Altılı masa için özel 'cumhurbaşkanı adaylığı' anketi yapılacak
Abone Ol google-news

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti'den oluşan altılı masa, cumhurbaşkanı adaylığı için özel anket yaptıracak.

kisadalga.net'ten Mahmut Aydın'ın kulis haberine göre, cumhurbaşkanı seçimi için birden fazla şirketle anket anlaşması yapan altı parti, şirketlerden sadece 6’lı masa liderlerine sunulmak üzere anket istedi. Anketlerde sırasıyla 6 lider ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adı yer alacak.

Sorular ise “Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa kimi tercih edersiniz?” şeklinde olacak. Aynı sorular, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal için de ayrı ayrı yurttaşlara sorulacak.

Liderler için yapılacak anketlerle 6 partinin farklı zamanlarda yaptırdığı anketlerin karşılaştırılacağı ve buna göre bir yol haritası hazırlanacağı bildirildi.

Bu arada partilerin yaptırdığı bazı anketlerde Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun oranlarının birbirine yakın çıktığı, anketlerin bir bölümünde ise Kılıçdaroğlu’nun bir-iki puan önde göründüğü ifade ediliyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol