birgün

24° AZ BULUTLU

Kulis: CHP'li Kesici, tarikat liderinin cenazesine kendi istediği için katıldı

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenaze törenine katılması tartışmalara neden oldu. Bu katılımın CHP Genel Merkezi’nin talebi doğrultusunda olduğu öne sürüldü. Ancak Kesici’ye yakın bir isim, “Genel merkez böyle bir istekte bulunmadı. Bu bir cenaze ve Kesici kendisi istediği için katıldı” dedi.

GÜNCEL 24.06.2022 22:01
Kulis: CHP'li Kesici, tarikat liderinin cenazesine kendi istediği için katıldı
Abone Ol google-news

İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için bugün Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye devlet erkanı ve siyasilerden pek çok isim katıldı. Cenazeye katılan isimlerin arasında CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici'nin de bulunması tartışmalara neden oldu.

Kesici'nin cenazeye CHP Genel Merkezinin talebiyle katıldığı ileri sürüldü.

Halktv.com.tr'nin haberine göre Kesici’ye yakın bir isim konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu bir cenaze ve insanlar cenazelere giderler. ‘Cenazeye git’ gibi bir şey genel merkezden gelebilir mi? Olur mu böyle şey? Sosyal medyada 10 kişi takipçisi olanlar atıp tutuyor. Ancak cenazede 100 bin kişi vardı. Bu cenaze bir din adamının cenazesi” ifadesini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol