birgün

22° AÇIK

Kulis: Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi'ne giremeyen Ünal Çeviköz'den vazgeçmeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Parti Meclisi'ne giremeyen Dış Politikadan Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz'den vazgeçmeyeceği belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun Çeviköz'ü dış politikadan sorumlu başdanışmanı olarak görevlendirebileceği ifade edildi.

SİYASET 30.07.2020 11:09
Kulis: Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi'ne giremeyen Ünal Çeviköz'den vazgeçmeyecek
Abone Ol google-news

CHP, 37. Olağan Kurultayı'nı gerçekleştirdi. Bazı kritik isimler liste dışı kaldı. Gözler Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yani A Takımı'na çevrildi. MYK'ye önemli oranda mecut isimlerle devam edeceği belirtilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi'ne giren Bülent Tezcan için Genel Sekreterlik, liste dışı kalan Ünal Çeviköz için ise Dış Politikadan Sorumlu Başdanışmanlık görevini düşündüğü belirtildi.

Habertürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre, geçtiğimiz dönem Dış Politikadan Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz Parti Meclisi'ne dolasıyla parti yönetimine giremeyen isimlerden oldu. Çeviköz'den vazgeçmek istemeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun emekli büyükelçiyi yine dış politikadan sorumlu başdanışmanı olarak görevlendirebileceğini belirtiliyor.

BÜLENT TEZCAN İÇİN GENEL SEKRETERLİK

Yeniden Parti Meclisi'ne giren Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Eski Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise, genel sekterlik makamı düşünülüyor. Son olarak Akif Hamzaçebi'nin istifasından sonra MYK üyesi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek bu görevi vekaleten getirilmişti.

TUNCAY ÖZKAN'IN YERİNE ALİ ÖZTUNÇ

PM dışında kalan bir diğer isim ise Tuncay Özkan oldu. Özkan'ın yerine Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına gazeteci kökenli Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un getirilebileceği belirtiliyor.

MYK ÜYESİ 15'E DÜŞÜYOR

Peki yeni MYK'de yani Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımı'nda kimlerin yer alacağı da netleşiyor. Habertürk'ün haberine göre, öncelikle 18 genel başkan yardımcısı ve 1 genel sekreterden oluşan 19 kişilik MYK üye sayısının 15'e ineceği belirtiliyor. Bu kapsamda bazı genel başkan yardımcılıkları da birleşecek. Faik Öztrak, Fethi Açıkel, Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, Bülent Kuşoğlu, Veli Ağbaba, Muharrem Erkek, Gamze Akkuş İlgezdi gibi partinin önemli isimleri ile yola aynen devam edilecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun