birgün

20° AÇIK

Kulis: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak?

Muhalefet liderleri önümüzdeki 3 ay içinde sırasıyla Gelecek Partisi, İYİ Parti ve son olarak Saadet Partisi’nde buluşacak. Böylece liderlerin bir araya geldiği toplantılar, temmuz ayı sonunda tamamlanmış olacak. Parti kurmayları, cumhurbaşkanı adayı isminin belirlenip açıklanmasının en erken gelecek yıl şubat-mart ayını bulabileceğini ifade ediyor.

SİYASET 01.05.2022 18:44
Kulis: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak?
Abone Ol google-news

Ankara’da Meclis kulislerinin en çok sorulan sorularından biri muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ve bu ismin ne zaman açıklanacağı sorusu.

Gazete Duvar'ın kulis haberine göre, liderler ağustos ayından önce bu konuyu konuşmayacak. Parti kurmayları şu an liderlerin her ay bir siyasi parti genel başkanının ev sahipliğinde bir araya geldiğini hatırlatıyor, “Bu tur tamamlanmadan adaylık konusunun ayrıntılarına girilmez” diyor.

Bu durumda bugüne kadar 3 kez toplanan liderler önümüzdeki 3 ay içinde de sırasıyla Gelecek Partisi, İYİ Parti ve son olarak Saadet Partisi’nde buluşacak. Böylece tur, temmuz ayı sonunda tamamlanmış olacak.

Ancak sonraki toplantılarda da aday isminin değil seçimin kazanılması durumunda adım adım yapılacakların açıklanacağı, adayla ilgili konunun da yavaş yavaş konuşulmaya başlanacağı ifade ediliyor.

Parti kurmayları ismin belirlenip açıklanmasının en erken gelecek yıl şubat-mart ayını bulabileceğini ifade ediyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol