birgün

2° PARÇALI BULUTLU

Kültür Mantarı

KÜLTÜR SANAT 02.12.2022 06:30
Kültür Mantarı
Abone Ol google-news

Hazırlayan: Işıl Çalışkan

Bu eserler burs olacak

“Hâller | Hayaller: Uyumsuz Zamanlarda Dirençlilik” sergisi ziyarete açıldı. Sergiye farklı mecralardaki yapıtlarıyla katılan sanatçılar, satışlardan elde edilecek gelirin önemli bir kısmını “Boğaziçi Değerler Burs Fonu”na bağışlayacak. “Hâller | Hayaller: Uyumsuz Zamanlarda Dirençlilik” sergisi 15 Aralık’a kadar The Marmara Pera Otel’inin ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşacak.

***

Ertuğrul’un hayatı Almanya’da

Kim Var Orada/Muhsin Bey’in Son Hamlet’i aralıkta Almanya turnesine çıkıyor. 7-12 Aralık tarihleri arasında Almanya’da 4 şehirde seyirci karşısına çıkacak oyun isimlerinden Muhsin Ertuğrul’un hayatını konu alıyor. Oyunun turne programı şöyle: 7 Aralık Frankfurt Internationales Theater, 10 Aralık Hamburg Mut Theater, 11 Aralık Essen Katakomben Theater, 12 Aralık Würzburg Keller z87.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun