birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 21.09.2021 13:50

Kulu Belediyesi aracıyla yol kenarına bırakılan 50 yavru köpekten 20'si öldü

Konya Kulu Belediye Başkanı Ünver, "Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde, Kulu Belediyesi'ne ait araçla yol kenarına bırakılan 50 yavru köpekten 20'si arabaların altında kalarak öldü." haberleriyle ilgili 4 kişi için soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kulu Belediyesi aracıyla yol kenarına bırakılan 50 yavru köpekten 20'si öldü

Konya'nın Kulu İlçe Belediye Başkanı Murat Ünver, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gölbaşı ilçe sınırları içerisinde Kulu Belediyesi'ne ait araç ile yavru köpeklerin araziye bırakılması ile ilgili olayın bilgimiz dışında gerçekleştiğini üzülerek öğrendim. Olayın sorumluları ile ilgili gerekli soruşturmayı açacağımı kamuoyuna bildiriyorum." dedi.

Murat Ünver, hayvanların belediyenin tarımsal hizmetler müdürlüğünde çalışan 4 personel tarafından atıldığının tespit edildiğini ve soruşturma açıldığını açıkladı.

Belediyenin sosyal medya hesaplarından da açıklama yapan Ünver, şunları kaydetti:

"15.09.2021 tarihinde belediyemiz Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı görevli 3 personelin 30 civarında erişkin yavru köpeği araca yükleyerek Ankara Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bir otelin arkasına attıkları tespit edilmiş olup, bu konu ile ilgili yetkili veteriner ve görevli personeller hakkında belediyemiz birim amirlerinden Hasan Gölcük idari soruşturma açılması amacıyla görevlendirilmiştir. Soruşturma sonucunda, ihmali olan personelin hakkında gerekli cezai işlemler yapılacaktır. Soruşturma bitiminde sonucu yine tüm kamuoyu ile paylaşacağız."

Gölbaşı'na Kulu Belediyesi'nin aracıyla bırakılan 50 yavru köpekten 20'si arabaların altında kalarak ölmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol