birgün

24° AZ BULUTLU

DÜNYA 26.05.2020 12:15

‘Kumarhaneler Kralı’ 98 yaşında öldü

Çin’in Makao adlı özerk bölgesinde kurduğu kumarhanelerle dünyanın en zenginleri listesine giren Stanley Ho, 98 yaşında ‘doğal sebeplerle’ hayatını kaybetti

‘Kumarhaneler Kralı’ 98 yaşında öldü

Çin’in Makao özerk bölgesini adeta kumarhane merkezine dönüştüren ve ‘Asya’nın Las Vegas’ı olarak anılmasına neden olan Stanley Ho, 98 yaşında Hong Kong'da öldü. ‘Kumarhaneler Kralı’ lakaplı Ho’nun ölüm haberi ailesi tarafından da doğrulandı. Ho’nun ölümünün ‘doğal sebeplerden’ gerçekleştiği öne sürüldü.

1960’lı yıllarda Makao’da ilk kumarhanelerini açan Ho, 1980’li yıllarda Portekiz’de ve 2000’li yıllarda Kuzey Kore’de de girişimlerde bulundu. Makao’da 20’den fazla kumarhaneyi işleten SJM şirketinin kurucusu olan Ho, ‘Kumarhaneler Kralı’ olarak anılıyordu.

17 ÇOCUĞUNUN OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR

Asya’nın en zengin iş insanları arasına katılan Ho, 2010’da Forbes’un en zenginler listesine de girmişti. SJM’nin halihazırdaki piyasa değerinin ise 6 milyar dolar civarında olduğu belirtiliyor.

4 kez evlenen Ho’nun bilinen 17 çocuğunun bulunduğu tahmin ediliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız